Aktuálně

Propast v platech mužů a žen je v Česku po Estonsku nejvyšší v EU

  • Zveřejněno: 20.10.2017

Ženy ve všech zemích Evropské unie vydělávají na hodinu méně než muži. Rozdíl činí v průměru 16,3 procenta. Nejhůř jsou na tom Estonky následované Češkami, které mají plat nižší o 22,5 procenta. Naopak nejmenším rozdílem v ohodnocení práce mužů a žen se může pochlubit Itálie. Vyplývá to ze studie evropského statistického úřadu Eurostat, který srovnával mzdy v roce 2015.

 

Odborový svaz dopravy se ohrazuje proti výrokům ministra dopravy Dana Ťoka

  • Zveřejněno: 20.10.2017

Odborový svaz dopravy se ostře ohrazuje proti krajně nezodpovědnému vystoupení ministra dopravy Dana Ťoka v Senátu Parlamentu České republiky, kterým bagatelizoval závažné sociální a mzdové problémy řidičů mezinárodní kamionové dopravy. Zdá se, že ministr dopravy není vůbec obeznámen se skutečnou situací těchto řidičů.

Amazon před Vánoci hromadně nabírá, práci tu dostane 2 500 brigádníků

  • Zveřejněno: 20.10.2017

Americký internetový prodejce Amazon v tuzemsku v předvánoční sezoně nabere 2 500 nových sezonních pracovníků. V České republice aktuálně pro společnost pracuje 5 000 lidí, většina v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy. Předvánoční nábor pracovníků začíná ve čtvrtek, uvedla společnost v tiskové zprávě.

 

Vánoční prémie budou, hlásí třetina firem

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Výborná ekonomická kondice domácích podniků se před Vánocemi propíše i do kolonky mimořádné odměny na výplatních páskách. Třetina firem má už teď jasno, že je svým lidem koncem roku rozdá. A dalších dvacet procent podniků to zvažuje. iDNES.cz

 

Život žen a mužů v Evropě

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Tuzemská míra zaměstnanosti mužů patří v Unii k nejvyšším. Nejen toto srovnání nabízí nová digitální publikace Eurostatu nazvaná Život žen a mužů v Evropě – statistický obraz. V českém jazyce vychází na webu Českého statistického úřadu.

 

Protestní mítink zaměstnanců

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Dnes se uskuteční před sídlem firmy CommScope v Modřicích u Brna protestní mítink zaměstnanců. Stane se tak z podnětu Základní organizace Odborového svazu KOVO, která podala stížnost k Oblastnímu inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, kvůli podezření z porušování pracovněprávních předpisů ve firmách CommScope Czech Republic s. r. o. a ADC Czech Republic s.r.o. Firma CommScope Czech Republic s. r. o. převádí část výroby do Číny a tím pádem přichází o práci 270 zaměstnanců.