Aktuálně

Dvojí kvalitou potravin se musí zabývat i Evropský parlament

  • Zveřejněno: 23.06.2018

Dvojí kvalita potravin je téma, před kterou Evropský parlament dlouho zavíral oči a tvářil se, že nic takového neexistuje. Vytrvalá mravenčí práce poslanců ze střední a východní Evropy však nakonec přinutila úředníky z Komise, aby se tímto problémem začala seriozně zajímat. Využili jsme zasedání Evropského parlamentu koncem května ve Štrasburku a přímo v budově parlamentu jsme si na toto téma povídali se dvěma českými europoslanci, kteří se mu dlouhodobě věnují – s Olgou Sehnalovou a český europoslanec Pavel Poc.

Informace o exekuci

  • Zveřejněno: 22.06.2018

Základní informace o exekuci obsahují internetové stránky: https://exekuce.justice.cz/

Pokud si nebude vědět rady, vyhledejte odbornou pomoc (dluhová poradna, tzv. akreditovaná osoba, advokát). Bližší informace, na koho se obrátit, jsou uvedeny: https://exekuce.justice.cz/odkazy/ 

Poznej svého farmáře je v plném proudu

  • Zveřejněno: 22.06.2018

Na Farmě pod Ještědem na Liberecku odstartoval v sobotu 26. května letošní, v pořadí již pátý ročník projektu Poznej svého farmáře. V průběhu čtyř měsíců zavítá série vzdělávacích akcí do všech krajů České republiky, a skončí 29. září na Farmě Bělina na Karlovarsku. Rozpočet na letošní ročník jsou tři miliony korun s DPH, což je zhruba stejně jako loni.