Aktuálně

Odbory ČRo žádají, aby vedení upustilo od avizovaného propouštění

  • Zveřejněno: 21.06.2018

 Odbory Českého rozhlasu žádají, aby vedení upustilo od avizovaného propouštění. Sepsaly otevřený dopis, který za hodinu podepsalo přes 100 pracovníků. ČTK to sdělil jejich předseda Jiří Hubička. Generální ředitel ČRo René Zavoral na začátku měsíce oznámil, že veřejnoprávní médium v následujících měsících propustí nejméně 100 z 1500 zaměstnanců.

 

Odbory v regionech 2018

  • Zveřejněno: 20.06.2018

Od začátku září 2015 putují Českou republikou informační a poradenské stany Českomoravské konfederace odborových svazů. V rámci výjezdů do regionů 2018 se dnes zastaví v Přerově a 21. června v Šumperku.

Přidejte zaměstnancům veřejného sektoru více do tarifů, žádají odbory

  • Zveřejněno: 20.06.2018

Zástupci vlády se v úterý nedohodli s odboráři na růstu platů ve veřejném sektoru. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem to uvedl šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula. Odbory požadují pro učitele o 15 procent vyšší sumu na platy a pro ostatní pracovníky veřejného sektoru zvýšení tarifů až deset procent, a to od října. iDNES.cz

 

Víc peněz na důchody či platy učitelů, méně na dávky

  • Zveřejněno: 20.06.2018

Vláda v demisi schválila na úterním zasedání deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 50 miliard korun. U výdajů (bez prostředků EU a finančních mechanismů) se předběžně počítá s růstem o 105,7 miliardy korun, tedy o 8,2 procenta. Největší část výdajů má jít do důchodů a pak do platů.

Například v chystané reformě regionálního školství rozložené do dvou let se počítá s tím, že se počet učitelů zvýší o 16 tisíc a jejich platy v průměru stoupnou o 15 procent. Polepšit by si měla i většina úřadů a ministerstev. ČT