Aktuálně

V dubnu schválila Poslanecká sněmovna pozměňovací návrh vodního zákona o kompenzaci znevýhodněných zemědělců!

  • Zveřejněno: 21.04.2018

Zhruba v polovině dubna schválila Poslanecká sněmovna pozměňovací návrh vodního zákona, na kterém spolupracovalo právní oddělení Zemědělského svazu ČR s poslancem Karlem Turečkem (ANO), který předložil návrh Zemědělskému výboru PSP ČR, posléze Výboru pro Životní prostředí PSP ČR, aby byl následně postoupen plénu Poslanecké sněmovny.

Ve Žďáru nad Sázavou chystají prvomájové oslavy

  • Zveřejněno: 21.04.2018

Letos poprvé budou probíhat oslavy 1. máje pod vlajkou OS KOVO také ve Žďáru nad Sázavou. Pořádá je místní základní organizace kováků ve spolupráci s Regionálním pracovištěm OS KOVO v Jihlavě. Oslavy odstartují v úterý 1. máje v 8.00 hod. a potrvají do 14.00 hod. odpoledne. Jejich součástí budou také Dny otevřených dveří firmy ŽĎAS, a. s., v níž kovácké odbory působí.

Francouzští železničáři jsou pobouření ohrožením svých jistot!

  • Zveřejněno: 20.04.2018

Poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron zopakoval v neděli 15. dubna své odhodlání přeměnit národní železniční společnost SNCF v akciovou a ukončit nynější statut zaměstnanců dráhy, stvrdila toto rozhodnutí i vláda s tím, že současný statut zaměstnanců dráhy (v podstatě s výhodami státních úředníků) skončí k 1. lednu 2020.

Firmy lákají nedostatkové zaměstnance, zajistí jim dopravu i ubytování

  • Zveřejněno: 20.04.2018

Firmy se stále častěji musí kvůli nedostatku zaměstnanců poohlížet po vhodných uchazečích mimo svůj region. Roste proto počet podniků, které jako benefit nabízejí svozy pracovníků firemními autobusy do práce. iDNES.cz