Aktuálně

VIDEO: Už nemusíme být montovnou

  • Zveřejněno: 15.10.2017

Česko ztratilo výhody „montovny“ z 90. let a dnes musí o investory bojovat. Podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara to ale není jednoduché, mimo jiné proto, že pracovní trh je v Česku vyčerpaný a dálnice jsou v katastrofálním stavu. Špicar to řekl v pořadu Interview ČT24.

Výroční zpráva ke sladění osobního a rodinného života s výkonem státní služby za rok 2016

  • Zveřejněno: 15.10.2017

Sekce pro státní službu zveřejnila výroční zprávu ke sladění osobního a rodinného života s výkonem státní služby služebními úřady za rok 2016, která byla dne 21. 8. 2017 vzata vládou ČR na vědomí. 

 

Jste připraveni najít si novou práci? Otestujte se

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Nezaměstnanost je na nejnižší úrovni za posledních devatenáct let a zvyšuje se poptávka po odbornících. Možná je tedy dobré poohlédnout se po novém místě. Jste připraveni nastoupit do zaměstnání? iDNES.cz

 

Co nabízejí strany zaměstnancům

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Parlamentní volby se uskuteční 20. – 21. října. Oddělení makroekonomických analýz a prognóz ČMKOS vytvořilo při této příležitosti detailní rozbor programů politických stran zejména z pohledu odborů. V plném znění ho naleznete zde.

 

Problematika a zkušenosti z kontrol v oblasti zastřeného agenturního zaměstnávání

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Jedním z hlavních úkolů zařazených do programu kontrolních akcí Státního úřadu inspekce práce jsou již několik let kontroly zaměřené na agenturní zaměstnávání, zejména pak tzv. „zastřeného“ zprostředkování zaměstnání. K tomu dochází jak na straně agentur práce, které mají vydané platné povolení ke zprostředkování zaměstnání, tak na straně subjektů, které toto povolení nemají.

Seminář pro předsedy základních organizací

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Letošní podzimní seminář předsedů Odborového svazu pracovníků vědy a výzkumu se uskutečnil ve středu 11. října 2017 v Domě odborových svazů, nám. W. Churchilla 2, Praha 3 - Žižkov.