Aktuálně

Poslanci podpořili růst důchodů, lidé nad 85 let by si polepšili o tisícovku

  • Zveřejněno: 20.04.2018

Sněmovna v prvním kole podpořila návrh vlády na zvýšení pevné části důchodů o procentní bod na deset procent. Lidem starším 85 let by pak vzrostla penze o tisíc korun. Někteří poslanci upozorňovali na to, že se nejedná o penzijní reformu. iDNES.cz

 

Nespokojené skupiny ve Francii se snaží sjednotit proti Macronovi

  • Zveřejněno: 20.04.2018

Francouzské odborové svazy CGT a Solidaires včera vyhlásily mobilizaci v několika odvětvích ve snaze dosáhnout sblížení různých cílů a umocnit tlak na prezidenta Emmanuela Macrona a jeho "neoliberální" vlnu reforem. Kromě pokračování stávky železničářů protestují také pracovníci energetického sektoru a úředníci. Organizátoři ohlásili 133 manifestací po celé Francii.

 

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

  • Zveřejněno: 19.04.2018

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou pomocí pro vyhladovělé české firmy, které hledají stovky tisíc lidí. Podniky, kde už gastarbeiteři z asijského souostroví pracují, je chválí za pracovitost i znalost angličtiny. iDNES.cz

 

ANO možná kývne na 60procentní nemocenskou v prvních třech dnech, změnu chce ale nejdřív za rok

  • Zveřejněno: 19.04.2018

Hnutí ANO zřejmě vyhoví požadavkům ČSSD a KSČM na zavedení 60procentní nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Na dotaz České televize to řekl vicepremiér v demisi a místopředseda ANO Richard Brabec. Zrušení takzvané karenční doby by podle něj mělo být propojeno s kompenzacemi pro zaměstnavatele a zavedením elektronické neschopenky.

 

„Burza práce 2018“ bude opět v Gongu

  • Zveřejněno: 19.04.2018

Několik desítek zaměstnavatelů z celého Moravskoslezského kraje už podruhé představí návštěvníkům v jedinečné atmosféře Multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích širokou nabídku volných pracovních míst. Akci s názvem „Burza práce 2018“, která se uskuteční ve středu 25. 4. 2018 mezi 9.00 a 16.00 hodinou, pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě.