Aktuálně

Ministryně Němcová jednala s ministrem zdravotnictví

  • Zveřejněno: 12.02.2018

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová jednala v těchto dnech s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a odbornou společností lékařů a zdravotníků v sociálních službách. Tématem jednání byla spolupráce při řešení úkolů, v nichž se prolíná sociální i zdravotní problematika.

 

Zaměstnanci protestovali proti zištnému jednání společnosti Vítkovice, a.s

  • Zveřejněno: 12.02.2018

V pátek 9. února se více jak 400 zaměstnanců Vítkovických strojíren, s.r.o., zúčastnilo protestního pochodu, jímž vyjádřili nesouhlas se žalobou, kterou u Krajského soudu v Ostravě podala společnost Vítkovice, a.s., Jana Světlíka na prodej části své dceřiné společnosti Vítkovice Power Enginnering, a.s. (VPE), Vítkovickým strojírnám.

Z horníků děláme IT experty, říká analytik trhu práce. Nedostatek menších úvazků nutí ženy podnikat

  • Zveřejněno: 12.02.2018

Lednová nezaměstnanost sice mírně stoupla, ale roste i počet volných míst. Podle analytika personální společnosti LMC Tomáše Ervína Dombrovského je odpovědí na aktuální nedostatek pracovníků automatizace, která se podle něho českým firmám daří. „Přidat by však měly i v nabídce částečných úvazků,“ říká v rozhovoru pro web ČT24.cz.

 

Odbory Škoda Auto odmítly mzdové návrhy firmy

  • Zveřejněno: 12.02.2018

Odbory Škoda Auto jednoznačně odmítly mzdové návrhy firmy, které firma učinila v rámci kolektivního vyjednávání. "Ze strany Škody jde o kopnutí do zadku," řekl ČTK odborový předák Jaroslav Povšík. Dodal, že firma navrhla růst platů o částku, která je pod inflací. Inflace v Česku v roce 2017 činila průměrně 2,5 procenta.

Odboráři požadují růst mezd minimálně o 18 procent. Škoda Auto odmítla průběh vyjednávání až do jeho skončení komentovat.