Aktuálně

Vítkovice Heavy Machinery obnovily chod ocelárny a ruší omezení

  • Zveřejněno: 16.04.2018

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka dnes obnovila chod ocelárny, zrušila omezení výroby a vrací se ke standardnímu pracovnímu rytmu. Kvůli nedostatku provozního kapitálu byla od poloviny ledna část z 1000 zaměstnanců doma s 80 procenty náhrady mzdy.

Obnovení výroby souvisí s pokračující reorganizací podniku, jehož řízení postupně přebírá nový majitel, společnost SPV VTK Jaroslava Strnada. ČTK to dnes řekla mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

 

Česká pošta nemá dost lidí. Doručování vázne, někde už nechodí včas ani úřední obsílky

  • Zveřejněno: 16.04.2018

Česká pošta se potýká s nedostatkem zaměstnanců. Chybí jí hlavně lidé na přepážkách a doručovatelé. Kvůli tomu už v některých obcích řeší potíže při doručování balíků a dopisů. Kvůli nedoručování úředních zásilek tak váznou dokonce i správní řízení. Podle předsedy Svazu měst a obcí se jedná o dlouhodobější problém a chce ho řešit přímo s vládou. ČT

 

Dva miliony Čechů si kvůli robotům budou muset hledat novou práci

  • Zveřejněno: 16.04.2018

Věštby, kolik lidí přijde kvůli umělé inteligenci, robotizaci a automatizaci o práci, nás bombardují několik let. Ekonom David Marek vzal se svými kolegy ekonomický model z roku 2013, jímž to vše začalo, a přepočítal jej pro dnešní českou ekonomiku. A vyšlo jim, že během pár let jsou u nás ohroženy skoro dva miliony pracovních míst. ceskapozice.cz

 

Zákon má lépe chránit zemědělce a potravináře!

  • Zveřejněno: 16.04.2018

V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že Evropská komise chce zajistit spravedlivější jednání obchodních řetězců vůči drobným a středním zemědělcům, kteří jim za někdy nevýhodných podmínek dodávají zboží do jejich supermarketů a hypermarketů.