Videoarchiv

VIDEO: Evropa chystá tažení proti plýtvání potravinami

  • Zveřejněno: 23.05.2017

Reportáž ČT24. Za jediný rok se v Evropě vyhodí 88 milionů tun potravin. Evropský parlament tento týden vyzval jednotlivé státy k tomu, aby do roku 2030 plýtvání o půlku omezily. Jedním z požadavků je například odpuštění daně z přidané hodnoty u těch potravin, které se darují potravinové bance. Zvýšit by se mělo i povědomí o tom, jak je skladovat.

 

VIDEO: Jak pomoct lidem z dluhů? Poslanci se neumí shodnout

  • Zveřejněno: 22.05.2017

Reportáž ČT24 . Šance, že sněmovna stihne schválit insolvenční novelu o zmírnění podmínek pro oddlužení lidí v dluhové pasti do voleb, se výrazně snížila. Pravicová opozice se o podobu normy už podruhé přela s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a projednávání zákona se tak znovu nedostalo do druhého čtení. Do voleb přitom nezbývá ani půl roku.

 

VIDEO: Vyšší platy pro sestry či školníky děsí starosty. Peníze půjdou hlavně z jejich rozpočtů

  • Zveřejněno: 19.05.2017

Reportáž ČT24. Lidé, kteří pracují ve školství, zdravotnictví či kultuře, by měli dostat přidáno. Peníze na platy půjdou v mnoha případech nikoli ze státního, nýbrž z obecních a krajských rozpočtů. Starostové a hejtmani však nemají dost peněz. S vládním plánem nesouhlasí a sepsali výzvu, aby jim stát v případě změny tarifů na platy přispěl.

 

VIDEO: Češi mají práci a nebojí se utrácet

  • Zveřejněno: 17.05.2017

Reportáž ČT24 . Česká ekonomika v prvním čtvrtletí výrazně zvýšila svůj růst a svým tempem překonala i předpovědi analytiků. Hrubý domácí produkt meziročně stoupl o 2,9 procenta. K tomuto vývoji přispěla zejména zahraniční poptávka podpořená rostoucí spotřebou domácností.

 

VIDEO: Prognóza MMF je vůči Česku optimistická. Očekává letos tříprocentní růst

  • Zveřejněno: 16.05.2017

Reportáž ČT24. Česká ekonomika letos podle odhadu Mezinárodního měnového fondu zrychlí růst HDP na tři procenta. Táhne jej především domácí poptávka. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci fondu. Loni rostla ekonomika o 2,3 procenta.