Videoarchiv

VIDEO: Tripartita se neshodla na míře zvýšení minimální mzdy. Rozhodne vláda

  • Zveřejněno: 29.05.2017

Reportáž ČT24. Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy. Odbory žádají růst o 1500 korun, zaměstnavatelé o 800 Kč a ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje 1200 Kč. Rozhodne vláda, a to do letošních sněmovních voleb. Od počátku letošního roku činí minimální mzda 11 tisíc korun.

 

VIDEO: Evropská komise představí silniční balíček. Dopravci jsou nervózní

  • Zveřejněno: 29.05.2017

Reportáž ČT24. Evropská komise by měla na konci května představit až devět právních norem takzvaného silničního balíčku. Kromě sjednocení požadavků na výbavu vozu se bude týkat třeba i minimální mzdy pro řidiče, kteří projíždějí zeměmi, kde nejnižší možná odměna za práci převyšuje tu jejich.

 

VIDEO: Populace stárne. Evropská komise nabádá Česko k udržitelnému nakládání s financemi

  • Zveřejněno: 26.05.2017

Reportáž ČT24. Česká republika by se měla letos a v příštím roce snažit o udržitelnost svých veřejných financí, především v souvislosti se stárnutím populace, které zatěžuje důchodový a zdravotnický systém. Uvedla to Evropská komise ve svých doporučeních kroků, které by mělo Česko udělat ke zlepšení svého hospodářského růstu. Zmíněna byla také potřeba účinnějšího vynakládání veřejných prostředků, hlavně prostřednictvím silnějšího boje s korupcí a neefektivní praxí při veřejných zakázkách.

 

VIDEO: Poslanci se přeli kvůli změnám zákoníku práce, dohoda zatím není

  • Zveřejněno: 24.05.2017

Reportáž ČT24. Sněmovna zatím nedokončila diskusi o sporných změnách zákoníku práce. Vládní novelu i některé poslanecké pozměňovací návrhy v úterním druhém čtení kritizovala pravicová opozice. Rovněž nastupující ministr financí Ivan Pilný prohlásil, že by neměl problém se zamítnutím normy, případně jejím vrácením kabinetu k přepracování.

 

VIDEO: Evropa chystá tažení proti plýtvání potravinami

  • Zveřejněno: 23.05.2017

Reportáž ČT24. Za jediný rok se v Evropě vyhodí 88 milionů tun potravin. Evropský parlament tento týden vyzval jednotlivé státy k tomu, aby do roku 2030 plýtvání o půlku omezily. Jedním z požadavků je například odpuštění daně z přidané hodnoty u těch potravin, které se darují potravinové bance. Zvýšit by se mělo i povědomí o tom, jak je skladovat.