Videoarchiv

VIDEO: Pokud se česká ekonomika nezmění, narazí zvyšování mezd na strop

  • Zveřejněno: 23.09.2017

Za druhé čtvrtletí vzrostla v Česku průměrná mzda meziročně o téměř osm procent. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové je dobré, že zvyšování odměn pociťují i nejnižší příjmové skupiny. V Interview ČT24 ale upozornila, že pokud se nezmění fungování české ekonomiky, hrozí, že růst mezd narazí na strop.

 

VIDEO: Ať firmy povinně přispívají lidem na důchody

  • Zveřejněno: 19.09.2017

S financováním penzí by měly víc než dosud pomoci firmy. Českomoravská konfederace odborových svazů chce, aby zaměstnavatelé povinně museli přispívat zaměstnancům do doplňkového penzijního spoření. Hostem předvolební debaty Ekonomu byl místopředseda ČMKOS Vít Samek.

 

VIDEO: Manifestační mítink #KonecLevnePrace

  • Zveřejněno: 14.09.2017

Záznam celého již v pořadí třetího manifestačního mítinku Českomoravské konfederace odborových svazů na téma Konec levné práce v ČR, který se konal ve čtvrtek 14. září v Praze. Sešlo se zde na 1500 odborářů ze všech odborových svazů sdružených v ČMKOS.

VIDEO: Jak zvýšit nízké mzdy - bez politiků s odborníky

  • Zveřejněno: 07.09.2017

Ekonomika roste, nejsou lidi, hlas odborů sílí a strany vytáhly do předvolebního souboje o voliče. Co z toho vzejde? Razantní nárůst platů a mezd prakticky všem v republice, shodli se účastníci první předvolební debaty týdeníku Ekonom.

 

VIDEO: Mzdy v ČR

  • Zveřejněno: 06.09.2017

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula byl v úterý 5.9. hostem pořadu Interview ČT24 na téma mzdy v ČR.

 

Videopozvánka na protestní setkání v Betlémské kapli

  • Zveřejněno: 01.09.2017

Představitelé Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, Vysokoškolského odborového svazu, České konference rektorů, Rady vysokých škol a Unie školských asociací ČR se spojili ke společnému protestu kvůli současném stavu českého školství, zejména kvůli jeho nedostatečnému financování. Příznivci našeho školství, připojte se.