Aktuálně

Nedostatek zaměstnanců nahrazujeme úpravou technologií a částečně i přesčasovou prací, hlásí České dráhy

  • Zveřejněno: 13.06.2018

Českým firmám v současné době chybí minimálně 300 000 zaměstnanců, tedy více než ukazují oficiální statistiky. Kvůli rekordnímu počtu neobsazených pracovních míst dochází i k velkým škodám v české ekonomice, jen státní kasa letos tratí nejméně 84 miliard Kč na daních a odvodech. Kolik zaměstnanců aktuálně chybí Českým drahám a ČD Cargu?

Odbory veřejného sektoru: Žádají o plošný růst platů o 10 % od 1. října 2018!

  • Zveřejněno: 13.06.2018

Na 320 odborářů z veřejného sektoru se v úterý 12. června sešlo v Domě odborových svazů v Praze k protestnímu mítinku, kdy jednali o svém dalším postupu a strategii pro vyjednávání platů zaměstnanců. Z protestního shromáždění zazněl vůči vládě požadavek, aby navýšila částku na platy učitelů o 15 procent a růst tarifů ostatních zaměstnanců veřejného sektoru o 10 procent.

Premiér Babiš slíbil zdravotním sestrám příplatek pět tisíc korun

  • Zveřejněno: 12.06.2018

Zaměstnancům ve zdravotnictví se od ledna příštího roku mají zvýšit platy, sestry dostanou jednorázový příplatek pět tisíc korun. Prohlásil to dnes premiér Andrej Babiš na společné tiskové konferenci s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a šéfkou státní pokladny Alenou Schillerovou. iDNES.cz

 

Tisková konference k vývoji platů ve veřejné sféře

  • Zveřejněno: 12.06.2018

V úterý 12. června v 9 hod. se na Ministerstvu financí uskuteční tisková konference předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně financí Aleny Schillerové a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha k vývoji platů ve veřejném sektoru.

 

NOVÉ STANOVISKO PREMIÉRA ANDREJE BABIŠE A MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ADAMA VOJTĚCHA KE SLÍBENÉMU ZVÝŠENÍ TARIFŮ!

  • Zveřejněno: 12.06.2018

Ve středu 6. června jednalo vedení Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR s předsedou vlády ČR Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Představitelé OS požadovali sdělení, zda platí slib premiéra, který 150 odborářům dal na jednání dne 4. května, že se od 1. ledna 2019 zvýší platové tarify pro zaměstnance ve zdravotnictví o 10 %.